Lucasfilm Games İki Büyük Projeyle Bomba Gibi Geliyor !

Disney’in oyunları tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurduğu Lucasfilm Games bomba gibi geliyor. Sanırım artık bu sektörden de parayı kaldırmak istiyor gibi Disney. Ve şimdiden mükemmel haberler gelmeye başladı. İlk olarak uzun zaman sonra bir Indiana Jones oyunu geliyor. Hem de bu kez büyük bir oyun olacak sanırım çünkü iş Bethesda’ya verildi ve kısa bir fragman bile yayınlandı.

Bu kısa fragmanda turuncu bir uçak bileti gibi bir şey gözüküyor ve 1937 tarihi üstünde de Rome yazısı gözüküyor. Yani oyun 1937 tarihinde Roma’da geçebilir. Oyun, Bethesda’nın alt stüdyolarından biri olan Machine Games tarafından geliştirilecek ve bu beni daha da çok ümitlendiriyor. Çünkü Machine Games Wolfenstein oyunlarının geliştiricisi olan ekip. Bu kez wolfenstein dışında bir şey yapacak olmaları sevindirici. Wolfenstein oyunlarındaki başarılarını umarım burada da devam ettirirler.

Bir diğer büyük haber ise Star Wars’dan geldi. Yıllardır isim hakları Electronic Arts’ın elinde olan Star Wars için bu kez başka bir firmadan bir oyun geliştiriliyor ve o isim Ubisoft.

Oyunu Ubisoft stüdyolarından Massive Entertainment geliştirecek. Ve bu twitte söyledikleri üzere hikaye odaklı ve açık dünya bir oyun olacak. Ne kadar Ubisoft ismi artık fazla ümitlendirmese de o kadar uzun zamandır sağlam bir Star Wars oyunu görmüyoruz ki ben çok heyecanlandım. Star Wars evreninde özgürce gezebileceğimiz bir açık dünya… Ubisoft’un bu işi batıracağını düşünmüyorum ve güzel şeyler bekliyorum.

Kısacası daha yeni kurulan LucasFilm Games bomba gibi projeler duyurdu 2 gün içerisinde. Eski, güzel LucasArts günleri geri döner mi acaba?

Tunay Oer

Bilimkurgu ve Fantastik eserlerin delisi ve Rock müzik bağımlısı bir insan evladı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir