Godzilla vs Kong Filminden İlk Fragman Geldi

Warnerbros‘un kurduğu monsterverse genişlemeye devam ediyor. İlk olarak 2014’te çıkan Godzilla filmi ile başlayan bu canavarlar evreni 2017’de Kong: Skull İsland filmi ile devam etmişti. En son ise 2019’da Godzilla: King of the Monsters filmi gösterime girmişti. Godzilla: King of the Monsters filmi ile birlikte King Ghidorah, Rhodan ve Mothra gibi birçok canavar evrene dahil olmuştu. Şimdi de Godzilla vs Kong ile birlikte evren genişlemeye devam edecek.

Godzilla vs Kong – Türkçe altyazılı ilk fragman

Filmin yönetmen koltuğunda Adam Wingard oturuyor. Kendisini 2016 yapımı Blair Witch ve Netflix uyarlaması Death Note filminden tanıyoruz ve pek başarılı bir isim olduğunu da söyleyemeyiz. Filmin oyuncu kadrosunda Millie Bobby Brown, Julian Dennison, Alexander Skarsgard ve Rebecca Hall gibi isimler bulunuyor. Buradan tam oyuncu kadrosuna ulaşabilirsiniz.

Dünyanın Ona İhtiyacı Var

Fragmanda direkt ilginç gelen olay Kong’un boyu. Godzilla dev gibi bir titan iken Kong’un çok daha kısa boylu bir yaratık olduğunu biliyoruz ama tabii ki bu film için boyları eşitlemişler gibi görünüyor. Kong, insanların elinde tutsak olarak tutuluyor ve Godzilla tehlikesine karşı insanların elindeki tek çare Kong oluyor. Dünyanın ona ihtiyacı var deniliyor fragmanda da ve küçük bir çocukla iletişimini görüyoruz. Yani Kong az çok süper kahramınımız rolünde ve Godzilla ise kötü karakter gibi gösterilmiş. Umarım, “kahraman kazanır ve mutlu son” tarzı bir şey olmaz. Fragmanda “efsaneler gerçek, bir savaş vardı ve onlar son ayakta kalanlardı.” deniliyor. Yani arka planda da mitolojik tarzda bir efsane yazılmış gibi duruyor Godzilla ve Kong için. Ama tabii konu böyle bir film olunca hikayenin felan pek de bir önemi kalmıyor. Çünkü herkes bu büyük dövüşün sonucunu merak ediyor tabii ki ve film günümüz CGI teknolojisiyle mükemmel gözüküyor.

Godzilla vs Kong

Yalnız Godzilla’nın ütopik gücü düşünüldüğünde Kong’un kazanması bana pek mantıklı gelmiyor ama orasını artık filmde göreceğiz. Fragmanın sonunda 2021’de sinemalarda deniliyor fakat bu pek mümkün mü emin değiliz tabii. Keşke bu korona durumları 2021’in sonlarına doğru bitse ve biz de bu epik mi epik savaşı beyaz perde de izleyebilsek. Sinemaları özledik gerçekten de ve Godzilla vs Kong da sinemada izleyip kafa dağıtmak için birebir gözüküyor.

Tunay Oer

Bilimkurgu ve Fantastik eserlerin delisi ve Rock müzik bağımlısı bir insan evladı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir