Mass Effect Üçlemesi, Yenilenerek Geri Geliyor!

Normandy ve mürettebatı geri dönüyor. Oyun dünyasının efsane aksiyon-rol yapma (arpg) serilerinden biridir Mass Effect. Bilim kurgu teması ve güzel yazılmış bir hikayeyi rol yapma öğeleriyle mükemmel harmanlaması ile oyun dünyasında iz bırakmış serilerden bir tanesidir. Ne kadar hikayenin sonu çoğu kişi tarafından beğenilmese de özellikle 2. oyun benim için unutulmazlar arasındadır. [Hele ki son görevi olan Suicide Mission (İntihar Görevi) ile yaptığı o mükemmel, epik kapanış. Hatırladıkça tüyler diken diken olur.]

Mass Effect 2 Suicide Mission müziği.

Mükemmel oyunlarla tanıdığımız Bioware‘in elinden çıkan son kaliteli işlerdi belki de Mass Effect üçlemesi ve şimdi bu efsane üçleme legendary edition ile birlikte yenilenerek geri dönüyor. Resmi sitedeki açıklamaya göreMass Effect Legendary Edition, Mass Effect, Mass Effect 2 ve Mass Effect 3’ten tek oyunculu temel içerikleri ve DLC’leri; promosyon silahlarını, zırhlarını ve paketleri içerecek ve bunların hepsi yeniden düzenlenmiş ve 4K Ultra HD için optimize edilmiş olacak. İlkbahar 2021’de Xbox One, PlayStation 4 ve PC için, Xbox Series X ile PlayStation 5’e ileriye dönük uyumluluk ve hedeflenen iyileştirmelerle birlikte yayınlanacak. Ayrıntılı bilgi yeni yılda açıklanacak!” Yani ekstra içerik ve dlc’ler de legendary edition’a dahil olacak.

Gerçekten Electronic Arts’dan beklenmeyecek hareketler. Son oyun olan Andromeda ile işleri batırdıkları için ve Bioware artık eski Bioware olmadığı için satışların düşeceğini anlayan Electronic Arts’ın biraz oyuncuların beğenisini çekmek, prestij toplamak istediğini düşünüyorum çünkü yeni gelecek Mass Effect oyunu son facialarla birlikte düşük satışlara sahip olabilirdi. Ama bu son hareketlerle birlikte hem tekrardan oyuncuları kendi taraflarına çektikleri gibi, bu efsane serinin yaşattığı gazla birlikte yeni oyunu da sattırmayı planlıyorlar gibi görünüyor ama sonuçta bu iş yine biz, oyunculara yarıyor. O yüzden bir sıkıntı yok. Aynı zamanda Mass Effect Legendary Edition’dan nostalji hislerimizi kabartan epik bir fragman yayınlandı.

Mass Effect Legendary Edition’dan Resmi Duyuru Fragmanı Geldi!

Mass Effect Legendary Edition Resmi Duyuru Fragmanı.

Fragman ilk 3 oyunda yaşananları hafiften gösteriyor ve arkadaki müzikle birlikte gerçekten gaza getirmeyi başarıyor. Oyun şu anda ön siparişe açılmış durumda ve Steam fiyatı 420 TL. Çıkış tarihi 14 Mayıs olarak açıklanan Mass Effect Legendary Edition’ın Steam’de gözüken sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Mass Effect Legendary Edition sistem gereksinimleri.

Bana bir remaster projesi için fazla sistem istiyor gibi görünse de tabii oyunun nasıl görüneceğini henüz bilmiyoruz.

Komutan Shepard‘ın hikayesini tekrar yaşamak ve bu efsanevi bilim kurgu evrenine geri dönmek gerçekten çok güzel olacak. Ben de büyük bir heyecanla bekliyorum. Yakında görüşmek üzere, eski dostlar!

Tunay Oer

Bilimkurgu ve Fantastik eserlerin delisi ve Rock müzik bağımlısı bir insan evladı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir