Cyberpunk 2077 Bomba Gibi Geliyor

CD Projekt Red’in büyük bir heyecan ile beklenen oyunu Cyberpunk 2077’den 2 yeni video geldi. Bu videolardan bir tanesi oyundaki silah çeşitliliğine odaklanırken bir diğeri ise oyundaki 3 farklı hikaye modu ve içerikleri hakkında bize bilgiler veriyor.

Silah çeşitliliğine odaklanan video

Bu video bize oyunun ne kadar çeşitli olacağını çok iyi gösteriyor. Savaşların ne kadar çeşitlenebileceğini ve eğlenceli olabileceğini görüyoruz. İster “Smart Weapons” sınıfından bir silah alır düşmana otomatik giden mermiler ile işini kolaylaştırırsın, ister aşırı havalı duran mantis blades ile düşmanlarını parçalara ayırabilirsin.

3 farklı hikaye modu

Bu videoda da 3 farklı hikaye modu görüyoruz, aslında karakterimizin geçmişini seçiyoruz. Bu 3 farklı mod Street Kid (Sokak Çocuğu), Nomad (Göçebe) ve Corpo’dan (Şirket Çalışanı diye çevirebiliriz sanırım, hikayenin hacker çocuğu büyük ihtimal) oluşuyor. Street Kid, ömrü Night City’de arkadaşlarıyla aynasızlardan kaçarak geçmiş şehrin serseri çocuklarından biri gibi gözüküyor. Nomad, Night City’ye sonradan gelen bir yabancı. Corpo ise bir şirketin işlerini yapıyor, kiralık suikastçı gibi kullanılıyor. Tabi önemli olan bu karakterlerin hikayelerinin ne kadar detaylanıp güzel bir senaryoya dönüştüğü ve bunu da 19 Kasım’da oyun çıktığında öğreneceğiz.

Tunay Oer

Bilimkurgu ve Fantastik eserlerin delisi ve Rock müzik bağımlısı bir insan evladı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir